WhatsApp ‘süreli mesaj’ özelliğini duyurdu

WhatsApp bir süredir platforma entegre edilmesi beklenen özelliğini resmen duyrudu. WhatsApp süreli mesaj özelliğini tanıttı. Peki WhatsApp süreli mesaj özelliği nasıl kullanılıyor? İşte bilmeniz gereken her şey…

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir kez daha platforma getirdiği yeni özellik ile gündemde. 

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 2

Sosyal medyadaki etkisini artırmak için satın alma yoluna giden Facebook daha önce rekor fiyatlar ile WhatsApp ve Instagram’ı satın almıştı. 

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 3

Snapchat için de benzer bir yol izleyen Facebook, satın alamayınca benzer özelliklerini platformlarına entegre etmeye taktiğini benimsemişti. 

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 4

Facebook bu planını şimdi WhatsApp için kullanıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması  WhatsApp’a Snapchat’i anımsatan bir özellik geldi. 

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 5

Dün ‘tatil modu‘ isimli bir özellik üzerinde çalıştığı gelen sızıntılar ile ortaya çıkan WhatsApp ‘süreli mesaj’ özelliğini duyurdu. Süreli mesajlar özelliği WhatsApp iOS, Android ve Masaüstü kullanıcıları için tanıtıldı.  

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 6

Söz konusu özellik sayesinde bir sohbet için süreli mesajlar etkinleştirildiğinde gönderilen mesajlar 7 gün sonra kayboluyor. 

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 7

Sohbetlerde, her iki taraf da süreli mesajları etkinleştirip devre dışı bırakabiliyor.

WhatsApp 'süreli mesaj' özelliğini duyurdu - 8

WhatsApp gruplarında ise kontrol yöneticilerde oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.