Tuğba Özay’ın gözyaşları: Çiftliğimiz yanıyor, canlılar ölüyor

Antalya, Adana, Mersin ve Osmaniye’deki yangınlar devam ediyor. Antalya Manavgat’ta dört ayrı noktada çıkan yangında doğanın ve hayvanların zarar görmesinin yanı sıra dört kişi de hayatını kaybetti. Eski manken Tuğba Özay yaşananların ardından gözyaşları içinde yayınladığı videoda, “Çiftliğimiz yanıyor, canlılar ölüyor. Ne olur yardım edin!” dedi.

Manavgat’ta çıkan yangında insanların ve hayvanların ölmesi sonrası Tuğba Özay, “Yanıyoruz, nolur bütün devlet yetkililerine sesleniyorum… Her yer yanıyor! Çiftliğimiz, evimiz, köyümüz.. her yerimiz yanıyor diyerek gözyaşları içinde paylaşımda bulundu.

Tuğba Özay'ın gözyaşları: Çiftliğimiz yanıyor, canlılar ölüyor - 2

İlk uçakla Antalya’ya giden Özay, “Şu an Manavgat’a yetişmeye çalışıyorum. Ne olur sesimizi duyurun. Yanıyor çiftliğimiz yanıyor, her yer, her şey yanıyor. Yangın uçakları daha çok gelmeli” diye konuştu.

Tuğba Özay'ın gözyaşları: Çiftliğimiz yanıyor, canlılar ölüyor - 3

Yaşadığı üzüntüye dayanamayan Özay, hastanelik oldu. Özay, sağlık durumunu hakkında da bilgi verdi.

Tuğba Özay'ın gözyaşları: Çiftliğimiz yanıyor, canlılar ölüyor - 4

Özay, “Arkadaşlar ben felç geçirdim. Yandı, her yer yandı. Çiftliğimiz, evimiz her şey yandı. Dünden beri yalvarıyorum. Destek istiyorum. Yandı, her yer yandı. Ben böyleyim, felç geçirdim” dedi.

Tuğba Özay'ın gözyaşları: Çiftliğimiz yanıyor, canlılar ölüyor - 5

YANGINDA SON DURUM

Türkiye’nin güneyi orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Antalya, Adana, Mersin ve Osmaniye’deki yangınlar devam ediyor. Antalya Manavgat’ta 4 ayrı noktada çıkan yangın 21 saat sonra kontrol altına alınırken, Akseki’deki yangın sürüyor. AFAD, Manavgat’taki yangında 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Manavgat Kaymakamı Yiğit, Oymapınar Barajı’nda mahsur kalan 10 kişinin ise kurtarıldığını açıkladı. Mersin Silifke’deki yangın nedeniyle de Antalya kara yolu ulaşıma kapatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.