Sızma girişimleri böyle engelleniyor: Yerli radarlarla tespit, yerli silahlarla imha

Barış Pınarı Harekat bölgesinde komandolar teröristlerin sızma girişimine karşı 7/24 teyakkuzda. Yerli radarlarla tespit edilen sızma girişimleri, yerli silahlarla anında önleniyor. Mehmetçiğin Rasulayn’daki nöbetini TRT Haber ekibi görüntüledi.

Suriye’de terör örgütleri KCK/PKK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak için gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile huzur ve güven ortamı tesis eden Mehmetçik, bu bölgelerin yeniden terör yuvasına dönüşmemesi ve sivillerin zarar görmemesi için mücadelesini aralıksız sürdürüyor.

Terör örgütlerinden temizlenen Rasulayn Meşrefet üs bölgesinde görevli Türk askeri, teröristlerin sızma ve saldırı girişimlerine karşı bölgede alınan önlemlerde yerli ve milli silah sistemlerinden faydalanıyor.

Devriye ve keşif görevlerinin icra edildiği üs bölgelerinde milli piyade ve keskin nişancı tüfeği gibi yerli silahlarla donatılan Mehmetçik, sızma ve saldırı girişimlerine karşı gece gündüz her an teyakkuzda.

“Bununla toplu hedefleri tespit ediyorum.Tespit ettiğinde zaten otomatik olarak imleç yazan yerde işaret veriyor bize. Yeşil yanıp sönüyor, yüksek sesle uyarıyor. Böylece hedef olduğunu anlıyorum.”

Yerli ve milli üretim askeri kara gözetleme radarı ve gece ve gündüz tarama yapan PTZ termal kamera ile tespit edilen terör unsurları zırhlı muharebe aracı ve ağır silah ve mühimmatlarla etkisiz hale getiriliyor.

Hedefleri tam isabetle vuran Mehmetçik, bölgede terörist unsurların geçişine fırsat vermeyerek huzur ve güven ortamını kalıcı kılıyor.

Vatanın birliği ve milletin huzuru için her zaman ve her şartta görevlerinin başında olduklarını belirten Mehmetçik, kendilerine sağlanan imkanlarla tespit edilen terör unsurlarının aynı anda imha edildiğini vurguladı: 

“Bölgemizde tehdit oluşturacak terörist unsurlara misliyle karşılık verilmektedir. Herkesin gönlü rahat olsun. Biz burada Türk askerleri olarak görevimizi en iyi şekilde icra ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.