Şaşırtan Paylaşım: “Cezaevinde de Mutluyduk!”

Adnan Oktar’ın kız arkadaşları geçtiğimiz günlerde Silivri’de duruşmalara katıldılar, mahkeme arasında bol bol fotoğraf çektirdiler ve her zaman neşeli oldukları gözlerden kaçmadı. Elektronik kelepçe ile ev hapsinde olan hanımlar, “Her yerde mutluyuz, cezaevinde de mutluyduk” diyerek şaşırtıcı paylaşımlar yaptılar.

Cezaevinde de mutluyuz” diyorlar, peki neydi bu mutluluklarının sebebi?

Cezaevlerindeki zorluklara bir bakalım:

Suların akmaması, yemeklerin az ve lezzetsiz olması, uyuşturucu satıcıları, çocuğunu öldürenler, annesini babasını doğrayanlar, tecavüzcüler, hırsızlar ile aynı ortamda kalmak, her gün bir kavgaya, saldırıya maruz kalmak, soğukta kimi zaman ısınacak bir battaniye bile bulamamak, travestilerle aynı odayı paylaşmak, şizofrenlerin delirdiği zamanlarda o ortamda bulunmak, bazılarının yatacak bir yatağı olmaması, rutubetli, sigara dumanlı bir ortam! Kalabalık, daracık, kirli, havasız koğuşlarda yine de mutluyuz diyebilmek! Neydi sebebi?

Neden mutlu olduklarını onlar şöyle açıklıyorlar, işte o paylaşımlar:

Tülay Kumaşçı: “Allah’ı sevdiğim için, her günüm güzel”

Danimarkalı Gelin Serap Akıncıoğlu, Bakırköy Cezaevindeki neşeli fotoğrafını paylaşarak, “Bizler neşemizi sağlığımızı mutluluğumuzu çevremizdeki şartlardan değil Allah’tan alıyoruz” diyor.

Koç kardeşlerden Ayşe Koç “Ben ve arkadaşlarım 1,5 yıl cezaevindeydik. Devletimizin koruması altında Rabbim bize müthiş dinçlik, sağlık, neşe verdi. Resimler bunun ispatı” diyerek cezaevindeki fotoğraflarını paylaştı.

Nilüfer Koç: ”Allah (cc) hapis sürecinde ve sonrasında hepimize açıklanamaz bir gençlik, dinçlik, heybet nasip etti.

Benim canımdan çok sevdiğim cennet kızı kardeşlerim. Elhamdüllilah, Allah bizlere çok şerefli bir imtihan, deccalin…

Gepostet von Nilüfer Koç am Samstag, 27. Juni 2020

Meltem Arıkan,”Milyon kat güzelleşip milyon kat gençleşip çıktık cezaevinden Allah her gün daha da dinçleştiriyor ” diyerek Kandıra F tipi cezaevinden tanınan kediciklerden Esra Saraçoğlu ile fotoğrafını paylaştı.

Daniela Zeynep Balaman:” Mutluluk başıboş gezmek, ülke ülke dolaşmak, sahte gülücükler saçmak, sevmediği şeyleri sırf popüler diye yapmak, rahatı için inandığı herşeyden vazgeçmek değil…”

Tuğba Deniz: “Cezaevi bizim için eğitim evi, ibadet evi, sevgi evi, tesanüd evi”

Ebru Yılmazatila: “1,5 yıl yattığım Eskişehir cezaevinde de çok mutluydum, şu an ev hapsindeyim yine çok mutluyum”

Banu Şener: “Allah’a bir metrelik hücrede samimi birine verdiği iman neşesini yat, kat sahibi her tür lüksü olan birine vermeyebilir. Allah beni huzurlu ve iman neşesi ile yaşattığı için Allaha çok şükrediyorum.”

View this post on Instagram

Bu resim bir Sincan hatırası. 650 kişilik cezaevinde tek başımaydım. Arkadaşlarım Türkiye'nin 12 farklı noktasında; bir kısmı tek kişilik hücrelerde bir kısmı ikili üçlü beraber ancak her birimiz benim diyen insanın kaldıramayacağı zor ortamlarda bulunduk. Allah bizi çeşitli şekillerde imtihan etti. Herkes kendi hayatından da bilir: Nimet, bolluk içinde her insan kolaylıkla daha güzel ahlak bir gösterebilir. Ancak insanın gerçek ahlakı ve asıl kişiliği, samimi olup olmadığı, sevgiyi bilip bilmediği zorlukta ortaya çıkar. Benim için bu zahiri zorluk manen o kadar kolaydı ki; Allah'ın yardımını her saniye yanımda hissettim. Allah'a sevgim tarifi mümkün olmayacak kadar çok arttı. Adnan Bey'e sevgim hürmetim hayranlığım bir ise trilyon oldu. Arkadaşlarımı şu an her gördüğümde hayret ediyorum çünkü Allah herkesin güzelliğine güzellik, dinçliğine dinçlik, nuruna nur, sağlığına sağlık, temizliğine temizlik kattı. Allah'a tam teslim olduğumuz için her anımız kesintisiz bir huzurla doldu. Operasyon olana kadar çok mutluydum. Adnan Bey'in ve arkadaşlarımın güzel kalpli güzel vicdanlı şefkatli merhametli örnek ahlaklı dostlarımın her biir benim için zaten nimetti. Operasyondan sonra mutluluğum, huzurum, sevgim, dostluklarım kusursuz ve eksiksiz oldu. Bunun için ve her anı için Allah'a şükürler olsun. <3

A post shared by Görkem (@grkm_erdgn_) on

View this post on Instagram

‼️(Allah'tan) Sakınanlara: "Rabbiniz ne indirdi?" dendiğinde, "Hayır" dediler. Bu dünyada güzel davranışlarda bulunanlara güzellik vardır; ahiret yurdu ise daha hayırlıdır. Takva sahiplerinin yurdu ne güzeldir. (Nahl Suresi, 30) ✔️Bu ayetin hükmü gereği ben ve arkadaşlarım gücümüz yettiğince Allah’tan sakındık ve son 2 yıl boyunca yaşadığımız her ana ‘hayır’ gözüyle baktık. Yüce Rabbimizin emrine neşe ve sevinç içinde tam bir teslimiyetle teslim olduk.. ✔️ 800 yılla yargılanıyorsunuz dediler, korkmadık, yılmadık… ‘Rabbim bizim için şüphesiz en güzel olanı takdir eder’ dedik. Neşe, metanet ve tam bir tevekkül içinde Rabbimize şükrederek kaderimizi izledik, izliyoruz. ✔️Rabbim de bizim için vaadini yerine getirdi Bereketiyle sardı bizi ve hepimizin maddi ve manevi güzelliğini kat kat arttırdı. Hiç ummadığımız yerlerden manevi ve maddi lezzetlerle bizi rızıklandırdı rızıklandırıyor. ✔️Bu iki yıl bedenen dinlendiğimiz, yenilendiğimiz, dinçleştiğimiz, gençleştiğimiz bir süreç olurken, manevi bir çok mertebeyi hızla tırmandığımız çok bereketli bir zaman oldu. Elhamdüllillah. ✔️Devletimizin titizliği vesilesi ile koğuşlarımız bizim için tam bir Yusuf Medresesi oldu. Yine Devletimizin adaleti ve titizliği ile bu süreç hayır ve bereketle sonuçlanacak inşaAllah. ✔️Bizler bu süreçten kat kat manevi lezzetlerle donanmış, güçlenmiş, dinçleşmiş olarak yeni eğitimlerimize sevk olacağız inşaAllah.

A post shared by Yasemin Mert – Yaso (@yas.oo2019) on

View this post on Instagram

Bizlere "kedicik, kedicik" diyenler çok zorlu ortamlarda, kalabalık koğuşlarda, saldırgan mahkumlarla nasıl 14 ay boyunca aslanlar gibi kaldığımızı gördüler. Onlar böyle zorlu bir ortamı değil 14 ay 1 gün bile kaldıramazlardı. Yusuf Medresesi imtihanımızla kimin kedicik kimin aslan olduğunun görülmesi çok çok iyi oldu. Bizler o cezaevlerinden imanımızla aslanlar gibi göğsümüzü gere gere çıktık.Kimse bize zarar veremediği gibi Cezaevleri bizler için imanımızın çok derinleşmesine vesile olan "Uzlethane" lere dönüştü. Oradaki mahkum arkadaşlar şimdi bizlere yazdıkları mektuplarda "sizin gibi melekler geçti hayatımızdan" diyorlar. Aynı Bediüzzaman'ın talebeleri gibi mahkumların yüzlerini Allah'a çevirdik ve kaldığımız koğuşlarda mahkumlarla hep birlikte namaz kılıp oruç tutarak, Kuran okuyarak kaldığımız koğuşları cennet ortamına da çevirdik. Üstelik daima çok neşeli ve tevekküllüydük. Aylarca kaldığımız cezaevlerinde asla Rabbimizden ümit kesmedik. Rabbim daima bizimle birlikteydi, yakınlığını, sevgisini, dostluğunu ve bizleri nasıl koruduğunu her zaman kalbimize hissettirdi. Sonuçta bize zarar vermek isteyenler emellerine ulaşamadıkları gibi tuzakların tam tersine işlediğini de yakinen görmüş oldular. #eskisehircezaevi #mahkeme #kedicikler #kediciklerfan #adnanoktarıseviyoruz #adnanoktaroficial

A post shared by Ebru Fişek (@ebru.fisek) on

Aslı Hantal: “Hapis, ev hapsi, iftiralar benim Allah’a sevgimi, güvenimi çok artırdı. Benim müdafiim Allah’tır Ne mutlu Allah’ı çok sevenlere.”

Gülşah Güçyetmez: “Allah’tan razı olduğumuz için ister cezaevinde olalım ister sokakta her zaman kalbimiz mutlu ve mutmain oluyor.”

Nuran Göver: “Mutluluğu bulunduğu mekanlarda arayanlar gerçekten yanılgı içindeler.”

Filiz Arık: “Yusuf Medresesi benim için müthiş bir hayat tecrübesi oldu.”

Mine Kalca: ”1.5 yıllık cezaevi süreci de, Rabbimin manevi anlamda beni yetiştirdiği en güzel mekandı.” 

Meral Kalca: “Yaşadığınız her olayın Allah’ın kontrolünde olduğunu unutmadan hareket edersen, dünyada sizden mutlu, sizden huzurlu, her günü neşe ile geçen başka kimse olmaz.”

Aylin Kocaman: “Yeniden dünyaya gelsem, yeniden bu hayatı isterdim.”

View this post on Instagram

Allah’a teslim edince kendini, vicdanın da rahatsa eğer; penceresiz küçücük sıkışık tıklım tıklım koğuşlar, 5 adıma 10 adımlık yüksek beton duvarlı bir avuç avlu, loş koridorlar, kat kat kilitli demir kapılar… hiçbiri ama hiçbiri menfi etki etmiyor, üzmüyor yıpratmıyor… “Biz sabrı sizde gördük sabır neymiş sizden öğrendik” diyordu koğuş arkadaşlarımız; masumiyetinden eminken Allah’ın bir kader üzere denemek için, aşkını ispat için hapsettiğini bilmenin zevkli ve müsterih sabrıydı bizimki. 17 AY Cezaevinde Allah bize sevgisini, yakınlığını, desteğini hep hissettirdi, o rutubetli dökülen beton duvarlar, paslı demir parmaklıklar… olumsuz etki etmedi bilakis ruhen ve manen müthiş istifade ettik, sağlık oldu, şifa oldu, gençlik oldu, dinçlik oldu elhamdulillah… 6 aydır da evimizde efendi kuzular gibi bekliyoruz; yine sabırlı, şevkli, mutlu ve mutlaka Masumiyetimizin Yüce Türk Adaleti eliyle ispatlanacağından, Vicdanlarda olduğu gibi kanun önünde de Beraat Edeceğimizden emin olarak… İnşaAllah Allah hükmedenlerin Hakimidir.♥️ #me #love #selfie #beautiful #happy #smile #home #makeup #eyes #photography #photoshoot #model #style #instagood #fashion #photooftheday #goodmorning #bestoftheday #california #losangeles #newyork #spain #venezuela #london #girl #instadaily #igers #fitness #goodnight

A post shared by Yasemin Kiriş (@yasemin_kiris_) on

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.