Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu

İzmir depreminin ardından başlatılan soruşturma devam ediyor. Binaların yapımından sorumlu olduğu belirtilen 9 şüpheli, gözaltına alınmalarının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin tek tek polis kontrolünde ve elleri kelepçeli olarak adliyeye gönderilmeleri dikkat çekti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ş.A, O.A, E.İ, R.Y, M.Y, N.B, T.A, Ç.D. ile H.H.Ö’nün işlemleri tamamlandı.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 2

Yağcıoğlu Apartmanı müteahhiti Ş.A. adliyeye götürülürken, “Bir şey söyleyecek misiniz?” diyen basın mensuplarına, “Ne söyleyeyim? Kolanlar kaydırılmış” şeklinde karşılık verdi.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 3

Öte yandan Emrah Apartmanı’na ilişkin hakkında gözaltı kararı bulunan müteahhit M.B.U’nun depremden yaralı kurtulduğu ve halen yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 4

Gelini ile torunlarını depremde yitirdiği belirtilen M.B.U’nun babası H.U’nun da bu durumu göz önüne alındığı ve Savcılık kararıyla yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldığı kaydedildi.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 5

Depremde yıkılan ve ağır hasarlı olan binaları yapanlar hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış, 11 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 6

Soruşturma kapsamında, 2 Kasım’da Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A, Cumhuriyet Sitesi B ve C blokların fenni mesulü E.İ, Yılmaz Erbek Apartmanı’ndaki market sahibi R.Y, market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B, Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A, Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ile Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö. gözaltına alınmıştı.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 7

Gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin yakalanması için de çalışma başlatılmıştı.

Müteahhitlere bu defa kelepçe vuruldu - 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.