İstanbul Valisi duyurdu: Yüz yüze eğitime 1 gün ara

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, devam eden kar yağışı nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime 17 Şubat Çarşamba günü bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı olan kamu personeli de idari izinli sayılacak.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime yarın ara verildiğini duyurdu.

Vali Yerlikaya Twitter’dan yaptığı paylaşımda ”Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17 Şubat Çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel izinli sayılacaktır” dedi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aldığımız son verilere göre; salı ilimizde hava durumunun; çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, yerel olarak kuvvetli (5-20 cm) kar sağanakları şeklinde etkili olması bekleniyor. 17 Şubat 2021 Çarşamba günü ilimizde hava durumunun; parçalı ve çok bulutlu, Avrupa Yakası’nda öğle, Anadolu Yakası’nda akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçmesi, Anadolu Yakası’nda yerel olmak üzere öğle saatlerine kadar kuvvetli olması beklenmektedir.

Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

MALÛL VE ENGELLİLER İLE HAMİLELERE İDARİ İZİN

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır. İlimizi etkileyen olumsuz hava şartları nedeniyle ilgili kurumlarımızın ekipleri 24 saat esasıyla görev yapmaya devam ediyor. Sizlerden, kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.