Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. Bakan Elvan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda da “Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle göreve başladım. Bu görevi tevdi eden Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Meclis’teki makam odasında personel ile vedalaştı.

”BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLDU”

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Elvan, kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Lütfi Elvan, “Önceden bilginiz var mıydı?” sorusuna “Hayır” yanıtını verdi.

Elvan, eski bakan Berat Albayrak’la görüştüğünü emekleri ve hizmetleri için teşekkür ettiğini onun da kendisine başarılar dilediğini söyledi.

Lütfi Elvan, bakanlığa atanmadan önce başkanı olduğu Meclis Plan Bütçe Komisyonu’na da son kez katılarak veda konuşması yaptı.

Elvan, “Çok büyük fedakarlık gösterdiniz, samimi dostane yaklaşımınız çalışma şevkimizi artırdı. Zaman zaman tartışmalar da oldu demokrasi gereği farklı düşünceler olacak ki doğruyu bulalım” diye konuştu.

TWITTER’DAN İLK PAYLAŞIM

Bakan Elvan, Twitter hesabından paylaştığı mesajında da, yeni görevine başladığını belirtti.

Mesajında, bakanlıktaki toplantı salonundan bir fotoğraf da paylaşan Elvan, şu ifadelere yer verdi:

“Teveccühleriyle şahsıma bu görevi tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Değerli Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a milletimize bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı hizmetlere vesile kılsın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.