Didem Ürer: “Bize komplo kuruldu”

2 yıldır Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Adnan Oktar’ın kız arkadaşlarından Didem Ürer’in, sanık savunmaları alınırken, Adnan Oktar ve diğer bayanlarla birlikte, duruşmalara katıldığı görüldü. Ürer, kendilerine komplo kurulduğunu mahkeme heyeti karşısında dile getirdi:

“Devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız lehinde hareket etmemiz ve fitne isteyenlerin menfaatlerine aykırı davranmamız bazı çevreleri oldukça kızdırdı. Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyenler, Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz desteği durdurmak ve onu yalnız bırakmak isteyenler, bizim aleyhimizde bazı emniyet görevlilerini yanlış yönlendirip tahrik ederek, adliyeyi, yargıyı gereksiz işgal ettirerek bize bu komployu düzenlemişlerdir.”

Didem Ürer: “Ailelerimiz bizi her zaman desteklemiştir.”

Didem Ürer, bugün, suçsuz yere yargılanan evlatları yüzünden 200’den fazla aile mağdur diyerek,  cezaevlerinde suçsuz yere kaldıklarını vurguladı.

“Ailelerimiz bizi her zaman desteklemiştir. Hepimizin ailesi 30 yıldır arkadaşlarımızı tanımış ve sevmişlerdir. Ne aile bireylerimizden ne yakın akraba ve arkadaş çevremizden bize karşı hiçbir şikayet olmadığı gibi hep sevilen, yanında olmaktan huzur, mutluluk duyulan kişiler olduk” diyen Didem Ürer, kendilerine iftira atıldığını yineledi.

Şu an halen Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Didem Ürer’in cinsel taciz iddialarına ise; “Ben ve arkadaşlarım namusumuz ve iffetimiz için yaşarız. Aynı Hz. Meryem’e iftira atıldığı gibi bize de iftira atıldı.” dediği kayda geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.