Aslanlardan Salih Tınar: “60 ayrı suçtan içerde olan Kiki dayıyı namaza başlattım.”

Adnan Oktar davası kapsamında, Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Salih Tınar, savunmasında koğuş arkadaşının namaza başladığını şu sözlerle anlattı: “Cezaevinde  ‘Kiki dayı’ diye biri vardı. 60 ayrı suçtan içeride. Hakim bir gün ona ‘artık yeter, bıktım senden’ demiş. Ben ona bir gün iman hakikati anlattım. Ertesi gün sabah namazına kalktığımda onu secdede gördüm. O yüzden bu kitapların dağıtılması çok önemli” diyerek mahkeme başkanı Mehmet Galip Perk’e Adnan Oktar’ın yazmış olduğu Harun Yahya Külliyatının öneminden de bahsetti.   

Salih Tınar ve annesi

Aslanlardan Onur Yıldız mahkemede savunmasını yaparken  “Arkadaşlarımızın vesilesiyle cezaevindeki mahkumlar Kuran okumaya, namaz kılmaya başlamıştır. Arkadaşlarımız bu kişileri topluma kazandırabilmiştir. Bunu hangi ‘suç örgütü’ yapar?” dedi.

Adnan Oktar’ın sevenleri herhangi bir sözde suç delili olmadığını yaptıkları paylaşımlarıyla anlatırken, aslanlar ve kedicikler de yaptıkları savunmalarla iddiaların iftira olduğunu, hiçbir delil olmadığını anlattılar. Harun Yahya Külliyatı’nın çok önemli kitaplar olduğunu söyleyen sanıklar, bu kitapların satışının durdurulmaması gerektiğini de belirttiler.

Adnan Oktar’ın kitapları

 Salih Tınar’ın annesi daha önceki röportajında “Oğlumun yaşadığı yerleri geldim gördüm. Arkadaşları pırlanta gibi. Hep geldiler gece kaldılar beraber kaldık. Hiç kötü bir şeylerini ben görmedim onların. Hepsinin yüzleri nurlu. Hepsi iyi niyetli, Allah dostu.” diyerek aslanları çok sevdiğini söyledi. İzlemek için tıklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.