Aslanlardan Altuğ Berker’in annesi: “Ailesine düşkün bir çocuktur, hepimizin gözbebeğidir.”

Adnan Oktar davası kapsamında yargılanan aslanların ve kediciklerin aileleri çocuklarının arkalarında olduklarını, hiçbir suç işlemediklerini söylediler.

Adnan Oktar’ı seven, iftarlarına, davetlerine katılan aileler mahkemeye katılarak da desteklerini gösterdiler. Ailelerin çocuklarından son derece memnun olduğunu söyleyen sanıklar, mahkeme heyetine aileleriyle çekilmiş fotoğraflarını da sundular.

Oğlu Altuğ Berker’in arkasında olduğunu söyleyen anne şu sözlerle sevgisini dile getirdi:

 “Oğlum ile ilişkilerim fevkalade, hiçbir zaman bozulmadı. Ailesine düşkün bir çocuktur, hepimizin gözbebeğidir. Arkadaşları çok efendi, çok beyefendi çocuklardır. Daima ellerimizi öperler, evimize çaya gelirler, hiçbir şikayetimiz yok. Vakıf çalışmaları çok güzel, vatanını, milletini seven çocuklar, hayırlı işler yapıyorlar, konferanslar yapıyorlar, biz de zaman zaman gidiyoruz. Oğlumun arkasındayım, çok seviyorum, o da bizi çok seviyor. “Şikayetçi olan bazı aileler var, onlar da çocuklarının arkasında dursunlar.” diyerek BAV camiasına ve oğluna sevgilerini dile getirdi.

Altuğ Berker’in ailesi, oğullarını Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda da ziyaret etti:

Adnan Oktar’ın yakın arkadaşlarından Tarkan Yavaş da savunmasında aileleriyle aralarının çok iyi olduğunu söyledi:

Aileleriyle aralarının iyi olduğunu savunan Yavaş, “Her zaman maddi manevi destek oluyorlar. Gurur duyuyorlar. Dün babam da buradaydı. 70 yaşında avukat babam, cüppeyi giyip gelmiş. Benim haberim bile yoktu. Şu anlatılanlardan en ufak tereddüdü olsa sokağa bile çıkmaz” diyerek babasının ve annesinin kendisini savunduğunu, Adnan Oktar’ı sevdiğini, çalışmalarını desteklediğini dile getirdi. Tarkan Yavaş’ın ailesinin de A9 televizyonun iftarlarına, konferanslarına, davetlerine katıldığı görüldü.  “Suç işlemediğimize ailelerimiz de şahit” diyen aslanlar mahkeme heyetine ailelerinin arkalarında olduğunu söylediler.

Tarkan Yavaş ve ailesi

Tarkan Yavaş’ın ailesi Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda da oğullarını yanlız bırakmadı.

Adnan Oktar’ın arkadaşlarının ailelerinin bir arada yemekte bir fotoğrafı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.