Adnan Oktar masonlara namaz kıldırmış!

Silivri’de tutuklu bulunan Adnan Oktar’ın, 33. derece mason diploması alarak mason olması Adnan Oktar’a isnat edilen suçlar arasında yer alıyor. Adnan Oktar grubu ise “Adnan Oktar masonlara namaz kıldırdı, mason localarına Kuran koydu, masonlara İslam’ı anlattı” diyerek sosyal medya hesaplarından bu suçlamaya cevap veriyorlar. Bu konuyu mahkeme salonunda da savunma olarak dile getiren ve hala tutuklu bulunan sanıklardan Sinem Tezyapar ise mahkeme heyeti önünde şu sözleri dile getirdi. “Arkadaşlarımız, Adnan Oktar’ın çalışmaları ile localara Kuran ve Yaratılış Atlası, İslam Terörü Lanetler kitaplarının konulmasına vesile oldu. Masonlar arkadaşlarımızla birlikte camide namaz kıldılar. Bu insanlar etkili insanlar ve böylece İslam’ın yayılmasını, Müslümanlarla ve Türkiye’yle ilgili yanlış algıların ortadan kalkmasını sağlıyorlar.”

İşte masonların namaz kıldığı o video:

Adnan Oktar, niye mason olduğunu canlı yayınında da şu şekilde anlatmış:

“Masonluk içerisinde de, eğer tebliğ yapmak istiyorsan, İslam’ı anlatmak istiyorsan, üye olman lazım. Üye olmayan, giremez. Ayrıca üye olsan da, konferans verme, orada irşat faaliyetlerinde bulunma imkanın olmaz. Üstad mason olman lazım. 33 dereceli olman lazım. Meşriki azam olman lazım.  Ben meşriki azam, üstad mason olduğuma göre, istediğim gibi orada tebliğ yapabilecek konuma geldim.  Şu an Amerika’da olsun, Rusya’da olsun, Çin’de, Hindistan’da, İngiltere’de, bütün mason localarında, sohbet etmek, ders vermek iznine sahibim. “

Adnan Oktar grubu ise Adnan Oktar’ın neden mason olduğunu ve masonlarla görüştüğünü dava dosyasında şu şekilde açıklıyor:

Sayın Adnan Oktar, kendi talebi olmadan, 33. derece Üstat Masonlar ve tapınak şövalyeleri tarafından meşriki azam ilan edildikten sonra, masonlar ve tapınak şövalyeleri arasında İslam’a teveccüh artmıştır. Dünyada pek çok mason locasına Kuran-ı Kerim kitabı koyulmuş, birçok locada İslam anlatılmaya başlanmıştır. Sayın Adnan Oktar’la birlikte pek çok ileri gelen mason ve tapınak şövalyesi de programlara katılmış, Kuran, İslam, dünya barışı ve kardeşlik üzerine sohbetler yapılmıştır. Pek çok mason, Kuran’dan ve kendilerine hediye edilen Adnan Oktar’a ait eserlerden çok etkilenmişlerdir. Hatta, Evanjelist olan bir mason, “Sizin kitaplarınızı, böyle kitapların başlıklarını görünce gözlerim doldu, diz çöküp, Allah’a şükrettim, maşaAllah” diye belirtmiştir.

Bu vesile ile, pek çok kurum ve kuruluşta da iman hakikatlerinin anlatılması imkanı doğmuştur. Türkiye’de de pek çok gazetede haberi çıktığı gibi, ABD ordusundaki pilotların eğitildiği en büyük hava akademisi olan TeksasLackland Hava Üssü’ndeki askerlere “Darwin Teorisinin Çöküşü” ve “Kur’an Mucizeleri” anlatılmıştır.

Amerikan pilotlarının eğitildiği en büyük askeri üs olan Lackland’da, Sayın Adnan Oktar’ın temsilcisi tarafından iki sunum yapılmıştır. San Antonio kentindeki üssün içerisinde yer alan mescitte düzenlenen konferansta iki ayrı oturum gerçekleştirilerek, gündüz yapılan oturumda ‘Darwinizm’in Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği’ anlatılırken, öğleden sonra yapılan sunumda ‘Kuran Mucizeleri’ ele alınmıştır. Adnan Oktar’ın fotoğrafları ve video görüntüleri barkovizyondan askerlere gösterilmiştir. Bu konferans da dünyada bir ilktir.

Kuran’a göre, Sayın Adnan Oktar masonlara ve tapınak şövalyelerine de sevgi, saygı ve şefkat göstermiş, onlarla görüşmüş, onlara Kuran’ı, İslam’ı ve İslam ahlakını anlatmıştır. Bu dostane yaklaşım sonucunda, dünyada bir ilk olarak Sayın Adnan Oktar’ın talebi olmadan, meşriki azam ilan edilmiş, Kuran-ı Kerim dünyada pek çok mason locasına girmiş, birçok mason ve tapınak şövalyesi namaza başlamıştır.

Adnan Oktar grubuna ait duruşmalar koronavirüsü sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.