Adnan Oktar davasında “Suç örgütü değiliz, sevgi örgütüyüz.” sözleri damga vurdu.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik davada mahkeme heyeti, Aylin Kocaman, Meltem Daban, Müzeyyen Demir ve Eda Babuna’nın tahliyesine karar vermişti. Sanıklar da hakkındaki suçlamaları ve maruz kaldığı iddia edilen cinsel istismar ve darp iddialarını reddederek, iftira atıldığını öne sürmüşlerdi. Dava boyunca sanıkların “Suç Örgütü Değiliz, Sevgi Örgütüyüz.” sözleri dikkat çekti. Tüm sanıklar, Adnan Oktar’ın sevgi insanı olduğunu, kendilerinin sevgiyi hedeflediğini sık sık dile getirdiler. “Böyle suç örgütü mü olur?” diyen sanıklar, mahkeme heyetine suç unsuru içeren hiç bir delil olmadığını sundular.

Adnan Oktar Davası Sürüyor

“Kadınlara karşı saygımı herkes bilir” diyen Adnan Oktar savunmasında, “kadınlara karşı son derece hürmetli ve koruyucuyum. Kadınlara karşı saygımı herkes bilir. Kadınlar onore edilmelidir.” sözlerine yer verdi.

Diğer sanıklar da sevgi dolu olduklarını şu sözlerle ifade ettiler.

Sevgiyi teşvik eden tek topluluk olmamıza rağmen 800 küsür yılla yargılanıyoruz.

Tülay Kumaşçı savunmasında “İnsanlarda deccalin hipnozu var. 3 aile siyanür içip intihar etti. Toplumda nefretle oluşan bir kutuplaşma var. Bütün bunlara karşı bir anti-deccal faaliyeti yapıyoruz. Sevgiyi teşvik eden tek topluluk olmamıza rağmen 800 küsür yılla yargılanıyoruz. Sayın Adnan Oktar’ın sevgi anlatımından çok etkilendim. 1989 yılında kendisiyle görüşme kararı aldıktan sonra ondan hiç ayrılmadım, çok güzel bir hayat yaşadım, sevgi dolu. ” sözlerine yer verdi.

Tutuklu sanıklardan, Merve Büyükbayrak “Biz dini değerlere çok saygılıyız. Bizim yayınlarımız Türk aile yapısını çok destekler. Milli ve manevi değerleri anlatıyoruz. Yaratılış gerçeğini anlatıyoruz.” dedi.

Didem Rahvancı savunmasında “Söylediklerinin hiçbirini kabul etmiyorum. Sayın Adnan Oktar’dan asla şiddet, kötü söz, en ufak taciz görmedim. Adnan bey sevgi insanıdır, kimseye de kıyamaz.” diyerek Adnan Oktar’a olan sevgisini vurguladı.

Bir zamanların ünlü ismi Serap Akıncıoğlu “Sn. Adnan Oktar’ın bulunduğu her ortamda sevgi, saygı ve güzel ahlak hakimdir. Adnan bey’in yanında asıl özgürlüğüme kavuştum. Çünkü eskiden herkesi razı etmek vardı, çok yorucuydu. Şimdi ise sadece Allah‘ı razı etmek için yaşıyorum. ” diyerek sevgiyi vurguladı.

“Sn. Adnan Oktar çok mütevazi, sevgi dolu bir insandır” diyen Mert Sucu, “Talimatına, yönlendirmesine asla şahit olmadım. Her zaman babacan konuşur.” diyerek sevgi sözlerini yineledi.

Alev Babuna savunmasında iftiralara kimsenin inanmaması gerektiğini söyleyerek, “Adnan Bey’i çok severiz, gördüğüm en fedakar, en sevgi dolu insandır. Herkes Sn. Adnan Oktar’ın yanına gelmek, tanışmak ister. Hiç kimse onun yanından ayrılmak istemez.” dedi.

Selda Göktan, “Biz silahlı suç örgütü değiliz. Biz silah kullanmayız, kalem kullanırız.” diyerek suç örgütü olmadıklarını söyledi.

Televizyonlarda, zorla alıkonulma iddialarını yalanlayan, Ayşe Koç: “Arkadaşlarımla bir araya gelip sohbet ediyoruz, masa tenisi oynuyoruz. Ben kalabalık ortamları, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Bunun örgütle ne ilgisi var? Örgüt iftiralarını asla kabul etmiyorum.” diyerek savunmasını yaptı.

“İftiralar Londra’dan” diyerek tutuklanan Altuğ Berker: “Biz 40 yıldır milletin gözü önündeyiz, şeffafız. Adnan Oktar’ın eserlerini milyonlar okudu. O nedenle suç işlemek amacıyla örgüt kurduğumuza kimse inanmaz.” dedi.

Arkadaşlarımızın vesilesiyle cezaevindeki mahkumlar Kuran okumaya, namaz kılmaya başlamıştır.

Arkadaşlarımızın vesilesiyle cezaevindeki mahkumlar Kuran okumaya, namaz kılmaya başlamıştır.” diyen Onur Yıldız savunmasına şu sözlerle devam etti. “Arkadaşlarımız bu kişileri topluma kazandırabilmiştir. Bunu hangi ‘suç örgütü’ yapar?”

Adnan Oktar’ın badem şekeri, Gülşah Güçyetmez: “Örgüt iftiralarını kesinlikle reddediyorum. Biz örgüt karşıtı faaliyetler yapıyoruz. Arkadaş grubumuzda her zaman sevgi ve kardeşlik saikiyle hareket edilir, örgüt saikiyle değil.” diyerek arkadaşlarını çok sevdiğini söyledi.

Dosyadaki 73 tutuklu, 226 sanığın yargılandığı davanın duruşması 25 Şubat 2020’ye ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.