12 maddede sevginin üstadı kadınlar

1- Sevginin uzmanı kadınlardır, tutkunun üstadı da kadınlardır. Asıl alıcısı da onlardır. Erkek kadındaki tutkuyu seyreder, derinliği seyreder, aşkı seyreder. Onu seyrederken ona aşk ve tutkuyu sunar.

2- Asıl membaı, kaynağı aşkın, tutkunun kaynağı, üstadı kadınlardır. Allah onlara özel yetenek, özel güç vermiştir. Hayret edecek bir güç vermiştir. Uçsuz bucaksız bir deniz gibidir sevgileri ama kadın ruhu kolayca ele alınan, kolayca bağlantı kurulan bir ruh değildir.

3- Kadın önce güven ister, saygı ister, değer verilmek ister. Egoist, bencil bir insanı kadın sevemez. Allah’a kendini teslim etmemiş bir insanı kadın sevemez yani gücü yetmez. İstese de yapamaz. Çünkü Allah kilitler. Bir egoisti, bencili Allah sevdirmez.

4- İstediği kadar güzel olsun, ne olursa olsun. Akıllı bir erkek çok detaylarıyla görmesi gerekir, ince ince. Kirpiklerinden tut, yüzündeki o derin ifadenin en ince kıvrımlarına kadar hepsini bilmesi gerekir. Çünkü Allah’ın sanatı takdir edilmek içindir. Allah’ın sanatını adam takdir edemiyorsa, kadın da bu takdiri göremiyorsa sevgisini yöneltemez kadın.

5- Allah takdir edilmek ister. Allah’ın tecellisi olan kadın da takdir edilmek ister. O takdir, iyi teşhisle, iyi görmeyle olur. Bir sanatçı gibi, o detayları görmek ve o detaylardan müthiş bir heyecan duymak. Mesela güzel bir tabloyu gördüğünde insan nasıl heyecan duyuyor, güzel bir çiçeği gördüğünde nasıl heyecan duyuyor?  Kadın güzelliğini gördüğünde de akıllı bir erkeğin, samimi heyecan duyması lazım.

6- Böyle yapmacık, hasta tiplerin yaptığı oyunlar tabii kadınlar için çok büyük bir eziyettir. Mesela kadın kapıdan içeriye giriyor, baygınlık geçiriyor gibi yapıyor. Kadın süslenmiş, geri geri duvarlara gidiyor, gözlerini açıyor, “inanamıyorum” falan diyor. Kadın azılı deliyle karşı karşıya olduğunu anlıyor. Ömür boyu onun deliliğini unutmaz.

7- Manyak olana bir kere teşhis koydu mu o yedi sülalesi gelse, o raporu bozamaz bir daha. Kadın deli raporunu verdi mi bittin yani. Pardonu olmaz onun. Çünkü normal bir adam onu yapmaz. O kadar yapmacıklık, o kadar dangal hareket normal bir şey değil. Veyahut kütlük. Adamın haberi yok mesela dünya güzeli, acayip güzel. Mesela ayıya bir gül demetini getirsen hayvan, anlamsız anlamsız güle yaklaşır, hafifçe bir koklar. Sonra geri döner, işine gücüne bakar, orada et arar, bir şeyler arar. Öyle küt adamları da kadınlar hemen teşhis ederler.

8- Ondan sonra onun yok ensesi şöyleymiş, sırtı şöyleymiş, kulağı şöyleymiş hiç ilgilendirmez. Dolayısıyla kadınlar, sevgide merkez, üstattırlar. Tutkunun padişahı değil de kraliçesidir onlar. Tutkunun kraliçesidir. Eğer erkek, tutkuyu ona sunabilirse, onu o zaman  padişah konumuna getirecek kadın olur. Yani yetki kadındadır. Erkek tek başına hiçbir şey yapamaz.  Tutkuyu asla yaşayamaz ve hiçbir şey yapmaz. Kadın sunduğunda yaşayabilir.

9-  Ancak kadını beğenmekle mükelleftir erkek ama beğenildiğini anladığında da kadın tabii buram buram tutkuyu sunar. Fakat hata kabul etmez kadın. Yani asla hata yapılmaması lazım. Çok özenli, çok intizamlı bir ahlak gösterilmesi lazım. İşte affedicilik orada devreye giriyor.

10- Kadın affedici ve elastiki olduğu için, bir hata olsa bile  düzeltebilir. Anlamaya çalışır, olgundur ama küfri kafayla baktı mı bir kadın, o takılma olayın, sevginin sonudur.  O takılma olduktan sonra konu kapanmış olur. Geri dönüşü olmayacak şekilde kopma meydana gelir. Ama güzel ahlaklıysa kadın, onu çok rahat aşar.

11- Ve Allah’tan korkuyorsa, Allah’ı seviyorsa çok rahat aşar ama cahiliye kafası varsa, iradesi zayıfsa yanlış anladığı bir şeyi affedemeyeceği için ilerleyemez. O onun kopma noktasıdır. Kendini de öldürür, sevgisini de öldürür manen. Ve artık bir nevi ceset haline getirir kendini.

12- Çünkü öbür türlü ne oluyor adamda? Gurur oluyor, kibir oluyor, enaniyet, büyüklük hissi oluyor, affetmeme düşüncesi meydana geliyor. Kalp hastalanır ve kilitlenir. Dolayısıyla  insanın kafasının zenginliği, şefkatin, sevginin rahatça gelişmesine sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.